• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Çıktı. Tüm Kitapçılarda

Üyelik Girişi
Site Haritası
ARAŞTIRMACILAR İÇİN >>KAYNAKLAR<< ⬇🔸🔸⬇
💠🔸İNSAN DENEN ORGANİZMA'NIN İŞLEYİŞ PRENSİPLERİ🔸💠

Anasayfa

TÜRK TARİHİ , ARKEOLOJİK BELGELERE DAYANARAK , M.Ö. 16.000 DE BAŞLAR. DİYEBİLİRİZ. A.S.GÜNERİ ARKEOLOG Prof. Dr. Semih Güneri; "Türk-Altay Kuramı kitabında Uzak Asya’daki Türk tarihini yazdık. Yakında Kaynak Yayınları’ndan çıkacak. Arkeolojik belgeler üzerine yazılmış bir Türk Tarih Tezidir” dedi.
Prototürk dilinin yarandığı ilkin Atayurd Posted on Kasım 29, 2013 by agasioglu Prof. Dr. Feridun Ağasıoğlu (Celilov) (Urmu teorisi) Prototürk dilinin hanki çağda dağılıb batı ve doğu kollara ayrıl­ması probleminin Türkolojide doğru yorumu yoktur. Bunun nedeni türk dili, glottogenezi, tarihi gramer ve tarihi dialektologiya sa­ha­sında ciddi araştırmanın olmaması, Türk dili ailesinin ve Prototürk dilinin hanki mekanda ve hanki çağda ya­ran­ması, özellikle hanki çağda dağılması hakkında söy­lenen fikir­lerin arkeoloji bel­ge­lere dayanma­masıdır. Bu nedenle Türklerin etno­ge­nezi haqqında Türkoloji ilminde çok farklı fikirler ortaya çıkmıştır. Türko­lojide derin kök salmış, lakin sübut olunmamış yanlış “Altay dil ailesi” teorisi ise türk etnogenezi ilmini çıkmaza sok­muştur.
01.04.2020
01.04.2020
Mısır´ın ölüler kenti bölgesindeki Kom el-Hetan´da sürdürülen 2004/2005 yılı kazıları, eskiçağ bilimi için çığır açıcı önemde sonuçları olan bir buluntuyla tanıtılmıştı bilim dünyasına. Firavun III. Amenophis´in (MÖ 1403-1364) Ölü Tapınağı´nda gün yüzüne çıkarılan kabartılı yeni altlık parçaları arasında kuzey revaktan gelen ve "sansasyon" olarak nitelendirilen buluntu, içerdiği kuzeyli üç yabancı halkın adıyla tarihsel yönden çok özeldi. Çünkü bu GN bloğu üzerinde adlarıyla tanımlanabilen oygulu isim kartuşundaki üç halkı, kazıcılar H. Sourouzian ve R. Stadelmann, "Luvia?, Büyük İonia ve -büyük olasılıkla- Mitanni" olarak okumuştu.1966 yılından beri süren araştırmalarla ortaya çıkan diğer bloklardaki yer adı listeleri ışığında artık kesinlikle bilinen oydu ki aynı blok üzerine kaydedilen halklar, yer anlamında da aynı coğrafya üzerinde yurtlanmışlardı. Bu kural gereği eskiçağ tarihçileri, kazıcıların da yaptığı gibi, bu üç halkı Anadolu toprağı üzerine yerleştirme zorunluğundaydılar. FAHRİ IŞIK ARKEOLOG
Türkoloji alanında da elde edilen bilimsel materyaller manipule edilmiştir. *Yapılan kazılarda bulunanların tamamının yayınlanıp yayınlanmadığı ciddi bir spekülasyon konusudur. Meselâ üç yıl önce Moğolistan Karakurum‘da kazı yapan bir Alman Arkeoloji ekibinde part-time olarak çalışan bir kişinin Ulanbatur‘da bana gizlice verdiği bilgiye göre Çengizliler dönemini aydınlatmaya yönelik bu araştırmada bulunan bir Müslüman-Türk mezarlığı –bildiğim kadarıyla- aradan 4 yıl geçmesine rağmen bilim alemine duyurulmadı bile. Bu kadar önemli bir bilimsel keşif duyurulmayınca, insan belki de elde edilen buluntular tamamen ortadan kaldırılarak hiçbir zaman duyurulmayacak, diye "iyi niyet"ten şüphelenmeden edemiyor.
01.04.2020
01.04.2020
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam5
Toplam Ziyaret8583
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar13.597113.6516
Euro15.143015.2036
Hava Durumu
Saat
💠TARİH ÖNCESİ 🔸VE ~TARİHİ🔸DEVİRLER
M.Ö. --4.000 M.Ö --3.000
M.Ö --3.000 --M.Ö.2.000
M.Ö.--2.000 --M.Ö.1.000
M.Ö.1.000----M.0.000
M.0.000--M.S.1.000
KADİM TÜRK ALFABESİ